Jednaosmdesátiletý Raúl Castro v půlhodinovém projevu také prohlásil, že plánuje ústavní změny, například omezení počtu funkčních období nebo věkový limit pro některé politické úřady. Některé z těchto změn bude podle něj třeba schválit v referendu. Již před volbou naznačoval, že v čele státní rady by měl její předseda stát nanejvýš dva roky. Už před zasedáním naznačil, že by nemusel dál ve funkci zůstávat a má ve svém věku nárok na odpočinek, [celá zpráva]

Castro ale odmítl, že by chtěl skoncovat s kubánským socialismem. "Nezvolili mě, abych na Kubě znovu zavedl kapitalismus," řekl. "Zvolili mě, abych socialismus bránil, prosazoval a zdokonaloval, ne ho ničil," dodal.

Zasedání parlamentu se účastnil i bývalý vůdce, 86letý Fidel Castro, který ze zdravotních důvodů v roce 2006 přenechal vedení státu bratrovi Raúlovi.

V parlamentu se také rozhodlo o prvním viceprezidentovi současného kubánského vůdce a dalších pěti viceprezidentech. Prvním Castrovým zástupcem se stal 52letý Miguel Díaz-Canel. Agentura Reuters tento krok označila za překvapivý. Místopředseda vlády a bývalý ministr školství by současného vůdce nahradil, pokud by nemohl nejvyšší úřad vykonávat.

Kubánská státní televize elektroinženýra Díaze-Canela v minulých týdnech často ukazovala ve vysílání, aby ho před ohlášením zviditelnila, napsala agentura AP. Ve Venezuele se účastnil i symbolické inaugurace tamního nemocného prezidenta a kubánského spojence Huga Cháveze a na návštěvě Chile doprovázel Castra.

Mezi dalšími pěti viceprezidenty Státní rady, které parlament jmenoval, jsou dva osmdesátníci, dva muži přes šedesát let a jedna 48letá žena.

Kubánský parlament - Národní shromáždění lidové moci (ANPP) má 612 členů a zasedá obvykle dvakrát do roka. V mezidobích zemi vede Státní rada. Jejích 31 členů je vybráno z poslanců ANPP na pět let.

Z poslanců je asi 80 procent těch, kteří se narodili až po kubánské revoluci. Zákonodárci, jejichž průměrný věk je 50 let, byli zvoleni ve volbách počátkem února.