Americká média nejprve prohlásila, že se v domě našlo ohořelé Dornerovo tělo, ale velitel losangeleské policie Andrew Smith to později popřel s tím, že „dům stále hoří a je nebezpečné do něj vstoupit“, také proto, že tam může být munice. Svědkové uvedli, že dříve slyšeli v domě výstřel.

Až po několika hodinách potvrdila šerifova mluvčí nález zuhelnatělé mrtvoly uvnitř domu, uvedla agentura.

Letecké televizní záběry ukazují hořící lesní srub, v němž se podezřelý opevnil.

Letecké televizní záběry ukazují hořící lesní srub, v němž se podezřelý opevnil.

FOTO: KABC-TV, ČTK/AP

Vyhrožoval pomstou

Třiatřicetiletý Dorner působil jako záložník amerického námořnictva a později také jako policista v Los Angeles, než ho v roce 2008 propustili. Na útěku byl od minulého týdne, kdy měl ve městě Irvine zastřelit policistu a další dvě osoby. Údajně přísahal, že se za vyhazov z práce pomstí. Na internetu zveřejnil manifest, v němž tvrdí, že losangeleská policie je plná rasistů.

Úřady za informace vedoucí k jeho dopadení vypsaly odměnu milión dolarů a nechaly chránit zhruba 50 rodin Dornerových bývalých kolegů.

Úřady povolaly i zásahovou jednotku SWAT.

Úřady povolaly i zásahovou jednotku SWAT.

FOTO: Gene Blevins , Reuters

Policie na Dornerovu stopu navedl minulý čtvrtek nález auta, v němž cestoval. V úterý pak byl hlášen v lesích San Bernardina pohyb muže, jehož popis se shodoval s podobou hledaného. Údajně přepadl dům, spoutal dvě ženy, na které v něm narazil, a ukradl jejich vůz. Ten později opustil a utekl do lesa. Následně se opevnil v jednom srubu.

Na místo byla povolána i zásahová jednotka SWAT. Při krátké přestřelce byli zraněni dva policisté, zástupce místního šerifa později v nemocnici svému zranění podlehl. Poté, co se podezřelý schoval ve srubu, padl údajně výstřel a následně začal domek hořet.

Christopher Dorner

Christopher Dorner

FOTO: ČTK/AP