Dykes unesl chlapce v úterý ze školního autobusu, jehož řidiče zastřelil. Pak se s ním ukryl v bunkru, který původně sloužil jako úkryt před tornádem, na svém pozemku. Alabamský zastupitel uvedl, že chlapec dostal léky, které musí brát každý den.

Police komunikuje s únoscem pomocí plastové roury vyvedené z bunkru. Tou asi byly poslány i léky. V bunkru jsou zásoby potravin a je tam zavedená elektřina.

Motiv činu zůstává neznámý a policie nepotvrdila oficiálně ani identitu únosce.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Muž unesl ze školního autobusu pětiletého chlapce

Ve středu měl ale Dykes stanout před soudem kvůli výhrůžkám sousedům, kteří projeli přes jeho pozemek. Křičel na ně a střílel po jejich autě z brokovnice kvůli škodám, které mu na pozemku způsobili. Dřív utloukl tento bývalý řidič kamiónu a veterán z Vietnamu trubkou sousedova psa, který vběhl na jeho pozemek. [celá zpráva]

Zásahová jednotka na cestě k bunkru v Alabamě

Zásahová jednotka na cestě k bunkru v Alabamě

FOTO: Philip Sears, Reuters

Řidiče stálo hrdinství život 

Podle dívky, která byla v době únosu v autobuse s dalšími dvaceti dětmi, Dykes do vozu nastoupil a řekl řidiči, že potřebuje dvě děti ve věku šesti až osmi let. Když si pro děti šel, 66letý řidič Charles Albert Poland mu v tom chtěl zabránit. Dykes ho čtyřmi výstřely zabil. Pak chytil první dítě, které se mu naskytlo.

Dykes, který se netajil protiamerickými názory, k unesenému chlapci nemá žádný osobní či rodinný vztah, využívá ho jen jako rukojmí.

Zásahová jednotka kontroluje příjezdovou cestu k bunkru

Zásahová jednotka kontroluje příjezdovou cestu k bunkru

FOTO: Philip Sears, Reuters