Podle sdělení Bílého domu bouře Sandy napáchala třetí největší škody v historii. Jen hurikány Katrina v roce 2005 a Andrew v roce 1992 napáchaly větší škody.

Bouře Sandy si také vyžádala životy 120 lidí. Mnozí evakuovaní se pořád nemohou vrátit do svých zpustošených domovů. [celá zpráva]

Peníze mohou být uvolněny až poté, co je schválí obě komory Kongresu. Zejména opozičními republikány ovládaná Sněmovna reprezentantů ale může mít značné výhrady, protože je v ní mnoho konzervativců, kteří nechtějí, aby se zvyšovaly federální výdaje.

Obamův tým proto zdůraznil, že jde o výjimku danou tím, že katastrofa byla náhlá a nepředvídatelná. Podtrhl také naléhavost pomoci. Guvernéři obou států Andrew Cuomo a Chris Christie uvedli, že peníze jsou „klíčové pro zmírnění důsledků a prevenci, která lépe ochrání oblasti před dopady budoucích superbouří“. [celá zpráva]

I republikáni souhlasí, že Kongres nese odpovědnost za pomoc postiženým bouří, ale zdůraznili, že je nutné, aby se v dobách, kdy je rozpočet napjatý, dostal každý dolar přímo k potřebným a že fondy na obnovu budou dočasné a budou fungovat efektivně a cíleně.