"V důsledku vývoje za posledních 24 hodin je James Holmes v takovém stavu, že nemůže být přítomen čtvrtečnímu jednání soudu," uvedli ve středu v prohlášení Holmesovi právníci.

"Byli jsme informováni o situaci, která zahrnovala cestu do nemocnice," řekla útočníkova zástupkyně Tamara Bradyová. Odmítla uvést další podrobnosti. "Není to tak jednoduché jako migréna," dodala pouze.

Video

Expirované video

James Holmes u soudu vypadal, jako by usínal (Reuters)

Polovičaté pokusy o sebedestrukci

Deník Denver Post napsal, že Holmes se sám zranil, když vrazil hlavou do zdi. Televize CBS4 citovala policejní zdroje, podle nichž se Holmes v posledních dnech několikrát "polovičatě" pokusil o sebevraždu. Jednou právě nárazem hlavou do zdi a podruhé skokem z postele.

Další místní televize ABC7 oznámila, že Holmes byl hospitalizován poté, co tloukl hlavou o zeď a podlahu cely. Televize citovala zdroje obeznámené s případem, podle nichž ale nešlo o pokusy o sebevraždu.

Holmes při místní premiéře filmu o Batmanovi Temný rytíř povstal v červenci zastřelil 12 lidí a dalších 58 zranil.

Žaloba dosud líčila Holmese jako kdysi slibného studenta, jehož akademická kariéra však byla v době střelby v troskách. Obhajoba tvrdí, že je duševně nemocen a hledal před masakrem psychiatrickou pomoc. Podle analytiků si obhajoba zřejmě připravuje půdu pro to, aby mohla u soudu tvrdit, že Holmes nebyl v době střelby příčetný.