V Great Kills, sousedství v jižní části Staten Islandu, byli obyvatelé ponecháni se svými zničenými loděmi a troskami přímo uprostřed jejich pozemků. „Měl jsem úplně novou loď na zahradě. Když přišla voda, loď se roztříštila o dům a ten nám tak úplně zaplavila voda. Od té doby všechno vysychá,“ říká místní obyvatel Richard Fox.

V Great Kills, sousedství v jižní části Staten Islandu, byli obyvatelé ponecháni se svými zničenými loděmi a troskami přímo uprostřed jejich pozemků.

V Great Kills, sousedství v jižní části Staten Islandu, byli obyvatelé ponecháni se svými zničenými loděmi a troskami přímo uprostřed jejich pozemků.

FOTO: Reuters

Mnohem horší objev ale Foxe čekal, když procházel okolí. Jen kousek od svého domu našel těla svých sousedů, kteří už se nestihli před přívalem vody nikam schovat. „Včera jsem tu našel dvě těla. Byli to dva starší obyvatelé, kteří žili v rezidenci kousek od nás. Jemu bylo 89 a jí 65. Nestihli se včas schovat.“

V New Yorku a jeho okolí zemřelo kvůli Sandy čtyřicet lidí, polovina z nich právě na Staten Islandu.

Oběti bouře jsou rozčíleny a tvrdí, že vláda je nechala úplně napospas následkům katastrofy.

V New Yorku a jeho okolí zemřelo kvůli Sandy čtyřicet lidí, polovina z nich právě na Staten Islandu.

V New Yorku a jeho okolí zemřelo kvůli Sandy čtyřicet lidí, polovina z nich právě na Staten Islandu.

FOTO: ČTK/AP

„Nikdo sem nepřišel, prostě nikdo. Volali jsme pojišťovnu a tam nám řekli, že to potrvá pár dní, než se k nám někdo od nich dostane,“ rozhorluje se místní obyvatel John Matland. „Ani starosta, pro kterého jsem hlasoval, si neudělá čas, aby přijel na Staten Island a podíval se, co se tu děje. Místo toho celé dny řešil, co bude s plánovaným newyorským maratonem. Ale lidé tady bojují o přežití. Každý den tu nacházíme mrtvé lidi a tohle je přístup, jaký k nám mají.“