Nordstrom dokonce obvinil představitelku ministerstva zahraničí Charlene Lambovou, že si přála, aby přítomnost bezpečnostních složek v Benghází byla co nejnižší. Tvořilo ji jen pár mužů.

Při útoku na konzulát zahynuli čtyři Američané včetně velvyslance.

Lambová má také stanout před komisí.

Také bývalý podplukovník americké armády Andrew Wood potvrdil, že do jeho odjezdu v srpnu se o lepší ochranu stále bojovalo a zůstávala příliš slabá

Ještě před zahájením slyšení unikly některé podstatné informace. Mimo jiné, že americká vláda nikdy nespojovala akci v Benghází s muslimskými protesty proti amatérskému filmu Nevinnost muslimů, jak tvrdila americká velvyslankyně v OSN Susan Riceová, ale že šlo o koordinovaný útok několika skupin vybavených automatickými zbraněmi a granátomety. [celá zpráva]

V případě útoku podniknutého navíc 11. září se spekuluje, že selhaly tajné služby. Ministerstvo zahraničí už v úterý uvedlo, že o možném útoku na velvyslanectví nemělo žádné zpravodajské informace.

Útok taktéž vyvolal pochybnosti o dění v Libyi a o tom, nakolik svržení Muammara Kaddáfího a následný chaos využili radikální muslimové napojení na Al-Káidu.