„Získali jsme informace po prvních forenzních testech, které naznačují, že jeden z mrtvých je Heriberto Lazcano. Mexické námořnictvo na případu spolupracuje se státem Coahuila, očekáváme další rozbory,“ citovala agentura AP z prohlášení před ověřením otisků.

Přestřelka gangsterů s příslušníky námořnictva se udála ve zmíněném severomexickém státě v neděli.

Těla narkobarona se poté zmocnil ozbrojený gang. Odnesl ho z prostor pohřební služby. Potvrdil to prokurátor státu Coahuila Homero Ramos.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Zadržení členové drogového kartelu Zetas. Zdroj: Reuters

Lazcano je zakladatelem kartelu, který stojí za nesčetnými masovými vraždami a únosy. Kartel, který založili bývalí vojáci, je proslulý svojí brutalitou. Kontroluje převážně severovýchod Mexika.

Policie se domnívá, že v poslední době došlo k jeho rozštěpení, což doprovází zvýšené násilí. Odštěpeneckou frakci vede Miguel Angel Treviño.

Zpráva o možném zabití Kata následuje jen pár dní po zadržení předního bosse Zetas Ivána Velázqueze Caballera. [celá zpráva]

Zetas v 90. letech pracovali pro kartel v Zálivu, v roce 2005 se ale osamostatnili a ovládli skoro celé pobřeží Mexického zálivu. Treviño se nyní přidal k původním zaměstnavatelům.