Bývalá Missis Idaho spadla v červnu při chytání ryb z téměř čtyřmetrové výšky. Po převozu do nemocnice ve městě Boise lékaři konstatovali, že situace je velmi vážná a příštích 72 hodin rozhodne o osudu 36leté ženy. Vzhledem k otoku mozku se rychle rozhodli pro odstranění části lebky.

„Zákrok, který Jamie podstoupila, se jmenuje hemikraniektomie. Při otoku mozku vzniká uvnitř lebky velký tlak, a to je nebezpečné. Odstranění lebky tento tlak uvolní,“ řekl v NBC Today Show neurolog Ted Schwartz.

Bylo to jako ve snu

„Pamatuju si, jak jsem nadzvedla deku a podívala se dolů na tu bouli na mém břiše. Myslela jsem, že se mi to zdá,“ popsala Jamie Hiltonová své pocity po probuzení.

Po 42 dnech s lebkou zašitou v břiše se lékaři rozhodli kost vyjmout a vrátit ji na původní místo. Použili k tomu velmi tenké titanové pláty a šrouby. Operace se zdařila a žena se mohla postupně vrátit k normálnímu životu.

Dnes už jí jizvy zakrývá krátká vlasová pokrývka. Nehoda jí donutila změnit životní postoje. Prohlásila, že teď si užívá každou minutu svého života a i běžné věci jsou pro ni vzácné.