Odpůrce potratů Akin tehdy při svém vystoupení na půdě Sněmovny reprezentantů hovořil o lékařích provádějících potraty. Označil je za teroristy.

„Není velkým překvapením, že bojujeme s teroristy, protože jsou tak zásadně protiameričtí. I naše kultura má ale svoje teroristy nazývané zastánci potratů. Dobrou zprávou je, že ve válce s nimi vítězíme, protože se nenajde dost nelítostných lékařů. Těch, kteří potraty provádějí, je nedostatek - kdo by chtěl být na konci hierarchie v lékařské profesi?“ prohlásil Akin.

„A kde tahle lékařská spodina pracuje?" pokračoval. "V místech, která jsou spíš dírami. A tuto kulturu smrti doprovázejí další porušení zákona: nedostatečná hygienická opatření, provádění potratů na ženách, které vlastně nejsou těhotné, daňové podvody a všechny tyhle věci, zneužívání anestetik, takže lidé umírají, anebo skoro umírají.“

Server Huffington Post poznamenal, že navzdory rozporuplným výrokům má republikán Akin velké šance v senátních volbách příští měsíc uspět. Průzkumy mu nad demokratkou Claire McCaskillovou přisuzují jednoprocentní náskok.