"Jedna z věcí, kterou jsem se naučil jako prezident, je, že zastupuje celou zemi," podotkl Obama v pořadu televize CBS s moderátorem Davidem Lettermanem.

"Mým očekáváním je, že pokud chcete být prezidentem, máte pracovat pro každého, ne jen pro některé," dodal za potlesku diváků ve studiu.

Romney řekl, že nikdy nezíská hlasy téměř poloviny Američanů, kteří podle něj neplatí daně a budou volit Obamu, ať se stane cokoli. "Je s ním 47 procent lidí, kteří jsou závislí na vládě, kteří si myslí, že jsou oběti, kteří si myslí, že vláda se o ně má postarat, že mají právo na zdravotní péči, na stravu, na bydlení, na všechno. Nikdy je nepřesvědčím, že mají mít osobní odpovědnost a postarat se o svůj život," tvrdil republikánský kandidát. [celá zpráva]

Současně uvedl, že „přerozdělování“ je „zahraniční koncept“.

Podle Obamy je nutné umět přiznat chyby

Obama, který jako prezidentský kandidát v roce 2008 udělal faux pas, když prohlásil, že bělošští voliči na venkově se upínají ke svým zbraním nebo k náboženství, podle Reuters v úterý dal najevo přesvědčení, že by i Romney měl přiznat, že chyboval.

"Když kandidujete na prezidenta, jste po celou dobu pod mikroskopem. Všichni dělají chyby. V roce 2008 jsem proto okamžitě řekl: 'Lituji toho'," uvedl Obama.

"Myslím si, že to, o čem lidé chtějí být ujištěni, je, že neodepisujete velký kus země," dodal.

Romney šokoval zahraničněpolitickými komentáři

Během úterý unikly na veřejnost další části videa, kde mimo jiné Romney hovoří o Blízkém východu: „Palestinci nemají žádný zájem dosáhnout míru." Podle něj je proto cesta k míru nedosažitelná, neboť Palestinci jsou podle něj oddáni zničení Izraele.

Na to okamžitě zareagoval hlavní palestinský vyjednávač Saíb Irikát: „Jenom ti, kdož chtějí udržet izraelskou okupaci, budou tvrdit, že Palestinci nemají zájem na míru.“

Romney také varoval při diskusi o otázce íránského jaderného programu, že sama Amerika se může stát terčem útoku.