„To nejlepší, co se dá v takové bouři udělat, je jít z cesty,“ prohlásil guvernér státu Mississippi Phil Bryant, který vyzval obyvatele, aby se připravili na nejhorší.

Kvůli bouři už odložili celonárodní sjezd američtí republikáni, kteří mají oficiálně jmenovat Mitta Romneyho svým prezidentským kandidátem. Předpokládaný směr pohybu bouře se ale změnil a městu Tampa, kde se sjezd v úterý koná, se bouře zřejmě vyhne. Do dvou dnů má však Isaac podle meteorologů zesílit na hurikán.

Tropická bouře Isaac

Tropická bouře Isaac

FOTO: ČTK/AP

V Louisianě by mohl Isaac udeřit ve středu přesně sedm let od příchodu ničivého hurikánu Katrina, který způsobil záplavy a zkázu většiny města New Orleans.

„Máme se na pozoru, jsme mnohem lépe připraveni,“ řekl starosta New Orleansu Mitch Landieu. Dodal, že jakmile by byli obyvatelé vyzváni, měli by domovy opustit.

Isaac má být ale slabší než Katrina. „Hurikán Katrina zesílil až na nebezpečný stupeň číslo pět ve střední části Mexického zálivu. Isaac by měl dosáhnout druhého stupně, než se dostane nad záliv,“ citovala meteorologa Dava Hennena agentura AP.

Bouře Isaac si o víkendu vyžádala šest obětí na Haiti. [celá zpráva]