Dvaadvacetiletá profesorka hudby dostala čtyři zásahy, tři do ruky a jeden do hlavy. Podle CNN má ale v mozku dutinu v septu pellucidu, což je membrána oddělující levou a pravou mozkovou komoru. V období plodu má tato membrána dvě vrstvy, mezi kterými je mezera. Ta se však tři až šest měsíců po narození dítěte uzavírá.

Pouze u zhruba deseti procent dospělých lidí se tento otvor nikdy nezacelí. A jedním z nich je právě i Andersonová. Střela jí sice proletěla mozkem, ale prošla pravděpodobně právě touto mezerou, vyplněnou kapalinou. Díky tomu nebyly poškozeny další části jejího mozku.

Lékaři dívce odstranili kulku z hlavy a zacelili otvor, který zanechala v lebce. "Pokud by se kulka vychýlila o milimetr, v jakémkoliv směru, pak by to nepřežila nebo by byla vážně zraněna. Je to opravdu zázrak," uvedl pro nbcnews.com neurochirurg Michael Rauzzino. Podle něj je ale mozek Andersonové úplně normální a život jí zachránila trajektorie střely. Má prý velkou šanci se ze zranění zotavit.

Video

Přátelství na život a na smrt: Američanka zachránila při střelbě na premiéře Batmana život své kamarádce. Zdroj: Novinky/Reuters

Čyřiadvacetiletý James Holmes zastřelil v coloradském Denveru na premiéře posledního Batmana 12 lidí, dalších 58 jich zranil. Policie útočníka chytila rovnou před kinem.