Policejní šéf Daniel J. Oates potvrdil denverské stanici KUSA-TV, že zraněných je nejméně 50. Mluvil o 14 mrtvých, číslo ale později policie snížila na dvanáct.

Video

Svědek Alex Milano promluvil o situaci po střelbě v kině

Jednou obětí mělo být i šestileté dítě, to se ale později nepotvrdilo. Mezi zraněnými jsou nejméně čtyři děti, jednomu jsou jen tři měsíce. Blízké zdravotní středisko oznámilo, že přijalo tři lidi zasažené střelbou. Bylo ale upozorněno, ať se připraví na alespoň dvacet pacientů.

Multiplex Century, kde probíhalo promítání premiéry filmu Temný rytíř povstal.

Multiplex Century, kde probíhalo promítání premiéry filmu Temný rytíř povstal.

FOTO: ČTK/AP

Policisté nečekali na příjezd sanitek a zraněné sami odváželi do různých nemocnic. Pak byla u kina zřízena polní nemocnice.

Lidé si mysleli, že je to součást filmu, mysleli si, že je to ohňostroj a náhle viděli létat kulky.

Útočník měl na obličeji v kině plynovou masku. Půl hodiny po začátku promítání odpálil výbušné zařízení, zřejmě šlo o granát se slzným plynem nebo zadýmovací granát. Pak začal střílet do lidí.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Situace v kině těsně po střelbě. Zdroj: Youtube.com

Kino se třemi sály bylo zaplněné lidmi, kteří přišli na půlnoční premiéru. Po skončení traileru slyšeli střelbu a exploze. "Lidé si mysleli, že je to součást filmu, mysleli si, že je to ohňostroj a náhle viděli létat kulky," řekla SkyNews reportérka místního rozhlasu 850 KOA Brenda Stuartová. Některé kulky proletěly zdí ze sálu ven.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Policie prohledává podezřelý automobil. Zdroj: Reuters

Střelec je v rukou policie

Policie uvedla, že hlavní podezřelý skončil ve vazbě. Jde údajně o muže indického původu mezi 20 a 25 lety, vysokého asi 180 cm, informovala televize NBC. Byl zatčen u auta před kinem, měl u sebe pistoli, pušku a nůž. Další zbraň byla nalezena v kině.

Zadržený řekl, že má v bytě výbušniny, uvedla BBC. Zatčení se nebránil.

Policejní velitel Daniel Oates odpovídá na dotazy novinářů v komplexu Aurora Mall.

Policejní velitel Daniel Oates odpovídá na dotazy novinářů v komplexu Aurora Mall.

FOTO: ČTK/AP

Měl mít na sobě neprůstřelnou vestu a helmu, jakou užívají policejní těžkooděnci. Podle policie byl střelec jen jeden, i když se spekulovalo o dvou.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Policie před domem muže podezřelého ze střelby

Na místě zasahovala speciální protiteroristická jednotka a pyrotechnici. FBI sem dokonce vyslala sto agentů, podle vyšetřovatelů však nešlo o teroristický útok.