Policie po podezřelém intenzivně pátrá. Luka Rocco Magnotta, který si dával říkat také Eric Clinton Newman a Vladimir Romanov, o sobě rád psal na internetu. Jeho profil doplňují magazínově stylizované fotografie, ale v minulosti se na něm objevila i videa, na nichž zabíjí kočky. I jeho příbuzní ho popsali jako krutého člověka.

„Ubližoval nám už, když jsme byli mladší,“ uvedl jeden z nich.

Vyšetřovatelé mají podle listu Montreal Gazette k dispozici i video ze samotné vraždy, jež se také mělo objevit na internetu. Magnotta na něm opakovaně bodá do neznámého muže cepínem. Potom mu uřízl hlavu a údy, s nimiž si hrál.

Vyšetřovatelé se obávají, že 29letý Magnotta se chystá zabít dalšího člověka, uvedla ve středu v noci televize CTV. Údajně to napsal ve vzkazu přiloženém k části nohy zaslané do ústředí konzervativců. Agentury informovaly o dvou zachycených částech lidského těla, celkem jich ale podle vzkazu má být v různých balících šest.

Magnotta měl v minulosti vztah s Karlou Homolkovou odsouzenou za vraždy sestry a školaček. Magnotta vztah popíral, podle policie ale existují důkazy, že se s Homolkovou, propuštěnou z vězení v roce 2005, scházel.