Od svých kandidatur již odstoupili dva hlavní Romneyho soupeři, bývalý předseda Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich a především bývalý pensylvánský senátor Rick Santorum. I když Ron Paul nevyhrál žádné primárky, shromáždil poměrně hodně delegátů, kteří budou na nominačním sjezdu v Tampě prezidentského kandidáta vybírat.

K zajištění nominace je zapotřebí 1144 delegátů, Romney jich má podle agentury AP 966. Paul jich už získal 104, převážně tím, že využívá komplikovaných pravidel pro určování delegátů během stranických shromáždění. I když nemůže do boje o republikánskou nominaci zasáhnout, shromažďuje delegáty, aby prý mohl na nominačním sjezdu vyslat "silné poselství".

"Naše kampaň se bude nadále zaměřovat na stranické sjezdy v jednotlivých státech, ale již nebudeme vydávat peníze na primárky... Abychom mohli vést kampaň s nadějí na úspěch, museli bychom vydat desítky milionů dolarů, které prostě nemáme," uvedl Paul v mailu svým stoupencům. Přislíbil také, že co nejdříve oznámí svou strategii pro získání dalších delegátů.

Podle listu The Washington Post by Paul přitom mohl mít určité šance v nadcházejících primárkách v Arkansasu, Kentucky a Texasu, ale již mu došly peníze.