Když policie přišla ve čtvrtek do bytu, našla zakrváceného muže, který váží pouhých čtyřicet kilogramů. Kolem ležely kousky masa z ruky jeho ženy, uvedl list Daily Mail.

Žalobce Michael D. McHugh uvedl, že se Liu možná dopustil kanibalismu: „Možná jedl její tělo.“ Číňan byl obviněn z vraždy.

Vyšetřovatel Joseph D. Early Jr. dodal, že paže ženy byla zle znetvořena a chyběla na ní většina masa. Kolem bytu bylo nalezeno i několik prstů.

Obhájce Michael Hussey tvrdí, že Liu jednal v sebeobraně a že pravděpodobně trpí demencí nebo Alzheimerem. „Nevypadá to, že by si Liu uvědomoval, co se kolem něj děje, je zcela zmatený. Nemyslím si, že chápal, proč ho sem policie přivedla," uvedl.

Syn uvedl, že otec si nevzpomínal, co se v bytě událo, a jen říkal: „To není tvoje matka.“ Policistům tvrdil, že se bránil útoku.

Liu se se svou ženou, se kterou žil padesát let, do Bostonu přistěhoval loni. Pozval je syn, který v USA žije delší dobu stejně jako jejich dcera. Syn zdůvodnil jejich pozvání tím, že v USA mohou rodiče mít lepší lékařskou péči než v Chu-nanu, kde žili.