Osbon, který byl zkušeným pilotem, pracoval pro společnost JetBlue 12 let.  Během letu všechny vyděsil, když začal vyzývat cestující, aby se modlili. Křičel také, že je al-Káida chce zlikvidovat. Pilota se podařilo přemoci a byl mu zapovězen vstup do kabiny, ve které se zamkl zbytek posádky. Stroj nouzově přistál na letišti v texaském Amarillu. [celá zpráva]

Soukromý vyšetřovatel Denny Kelly, který dříve pracoval jako pilot společnosti Braniff, k případu řekl: "Dělám to více než padesát let a nepamatuji si nic podobného."

Nechtěl do Las Vegas

Případ vyšetřuje FBI a její agent John Withworth zmínil další podrobnosti o jednání pilota: "První důstojník se začal velmi obávat, když Osbon řekl, že se potřebujeme přidat k víře," řekl Withworth.

Video

Expirované video

Kapitán letadla na cestě do Vegas vyhrožoval cestujícím

Osbon během letu náhle začal hovořil o hříchu v Las Vegas. Nadával také letovým dispečerům, poté dokonce vypnul spojení s věží a zhasnul monitory v kabině.

"Nepoletíme do Las Vegas," řekl údajně Osbon s tím, že věci nemají smysl. Druhého pilota vyzval, aby se dal na víru.

Pilot prý začal náhle propadat  víře

Osbonovo jednání se zatím nepodařilo vysvětlit. Momentálně je vyšetřován v nemocnici. Dosud neměl psychické problémy. Jak však řekl jeho dlouholetý kamarád Bill Curley - Osbon je křesťan, jenž se stal náhle velmi zbožným. Za fanatika by ho ale prý neoznačil.

Osbon už byl obviněn. Hrozí mu až dvacet let vězení za napadení nebo zastrašování posádky, narušení jejich povinností nebo oslabení její schopnosti ovládat letadlo.