Sedmapadesátiletému Chávezovi byl zcela odstraněn zhruba dvoucentimetrový nádor v oblasti pánve. Podle venezuelského novináře Nelsona Bocarandy byl Chávezovi zákrok proveden v havanské nemocnici Cimeq. Nejmenovaný zdroj blízký týmu, který pečoval o prezidenta už v Caracasu, uvedl, že operace trvala hodinu a půl.

Viceprezident Jaua v projevu k poslancům parlamentu řekl, že operace byla bez komplikací a podle předpokladů je její výsledek uspokojivý. Prezident je prý už v přímém kontaktu s vládou v Caracasu. Každopádně ho ale čeká "v příštích dnech rekonvalescence".

Chávez prodělal operaci rakovinového nádoru už před rokem, rovněž na Kubě, a následně podstoupil sérii chemoterapií. Pak tvrdil, že je zcela vyléčen. [celá zpráva]

Minulý týden ale znovu odletěl do Havany kvůli dalšímu zákroku - byl u něj objeven nový nádor. Sám Chávez uvedl, že léze, která se objevila na místě prvního nádoru, je zřejmě maligní. [celá zpráva]

Stav 57letého prezidenta vyvolává spekulace kolem jeho dalšího působení v politice. Chávez hodlá v říjnu usilovat o další mandát hlavy státu, objevují se však pochybnosti, jestli vůbec bude schopen vést volební kampaň, respektive v případě vítězství vládnout zemi.