Podle argentinských médií souprava narazila do nástupiště hlavového (neprůjezdného) nádraží, jako je například pražské Masarykovo. V soupravě cestovalo do práce 2000 lidí. Někteří z nich v ní byli uvězněni čtyři hodiny.

Podle šéfa záchranné služby SAME Alberta Crescentiho se sice už podařilo vyprostit i posledních třicet cestujících z  prvního vozu soupravy, přesto může počet obětí dále růst. Někteří ze zraněných jsou v kritickém stavu.

Vyprošťování cestujících z vlaku

Vyprošťování cestujících z vlaku

FOTO: Enrique Marcarian , Reuters

Vlak narazil na nástupiště rychlostí asi 26 kilometrů za hodinu. Zničen byl první vůz soupravy. Byl napasován do druhého v délce asi šesti metrů. Část karoserií se oddělila od podvozků.

První vagon soupravy po nárazu

První vagon soupravy po nárazu

FOTO: Enrique Marcarian , Reuters

Mnozí z postižených mají zřejmě polámané nohy, řada cestujících má i zranění v obličeji, podle ministra je i mnoho poraněných na hrudníku. Zranění způsobily také kusy plechu z vlaku, které se rozletěly při nárazu do všech stran. Vlak byl přeplněný. Lidé stáli nejen v uličce, ale také mezi sedadly.

Vyprošťování cestujících z vlaku

Vyprošťování cestujících z vlaku

FOTO: ČTK/AP

Příčiny nehody zatím nejsou známé, i když ministr dopravy Juan Pablo Schiavi agentuře AP řekl po nehodě, že za neštěstí asi může porucha brzd.

Vedoucí odborů na lince Sarmineto ale uvedl, že motorový vůz byl v úterý v dílnách, a když souprava vyjela, brzdy fungovaly. Bez problémů vlak brzdil i na předposlední zastávce.

Zranění cestující z vlaku

Zranění cestující z vlaku

FOTO: ČTK/AP