"Nebudu schopen pokračovat ve stejném tempu," řekl po telefonu státní televizi v úterý večer venezuelský prezident, který dodal, že bude muset "znovu promyslet svůj osobní program, postarat se o sebe a postavit se tomu, čemu je třeba se postavit".

Chávez v úterý také řekl, že neví, zda je nález o průměru asi dva centimetry zhoubný, ale že pravděpodobnost toho je vysoká. Uvedl dále, že v následujících dnech podstoupí operaci na Kubě, která by prý měla být jednodušší než ta předešlá. Znovu se také pravděpodobně podrobí chemoterapii.

Sedmapadesátiletý politik zatím neřekl, kdy na Kubu odcestuje.

Venezuelský prezident podstoupil zdravotní testy na Kubě v sobotu. Zvěsti o Chávezově neohlášené cestě na Kubu vyvolaly v posledních dnech spekulace mezi jeho příznivci i odpůrci, že jeho zdravotní stav je kritický.

Přesné podrobnosti o Chávezově zdravotním stavu sice nejsou známy, ví se ale, že se loni kromě dvou operací v Havaně podrobil také chemoterapii. I přes pochyby o svém zdraví Chávez dosud plánoval, že se v letošních volbách bude ucházet o další šestileté období ve funkci hlavy státu.