Policie potvrdila, že 48letá zpěvačka byla v bezvědomí pod vodou. „Byla vytažena z vany svými zaměstnanci a promptně byla informována bezpečnostní služba hotelu. Byla poskytnuta první pomoc ve snaze oživit ji, ale marně,“ prohlásil policejní mluvčí Mark Rosen.

Rovněž zástupce losangelského koronera potvrdil smrt ve vaně. Odmítl ale spekulace, že zpěvačka byla pod vlivem drog či alkoholu. Řekl ale, že v místnosti se nacházely léky. „Nebylo jich moc. Tolik jich zřejmě máte doma také,“ dodal Ed Winter.

Video

Expirované video

Fanoušci Whitney Houston nosí květiny k hotelu, ve kterém zemřela

Přesnou příčinu smrti určí toxikologická zkoumání. Výsledky mohou být známy až za osm týdnů. Policie ale vylučuje možnost, že by událost byla násilným činem.

Pohřeb v rodném Newarku

V pondělí opustilo zpěvaččino tělo Beverly Hills a bylo přepraveno do rodného Newarku, kde by se měl zřejmě v pátek uskutečnit pohřeb.

Zarmoucení fanoušci v Los Angeles s portréty Whitney Houstonové

Zarmoucení fanoušci v Los Angeles s portréty Whitney Houstonové

FOTO: ČTK/AP

Whitney Houstonová prodala za svou kariéru 170 miliónů alb. Na vrcholu slávy byla v 80. a 90. letech. V Česku se proslavila zejména rolí a písněmi z filmu Osobní strážce. Celosvětovými hity se tehdy stal remake I will always love you, ale i tituly I’m every woman nebo Run to you. Rádia v ČR hrají i její starší hit I wanna dance with somebody.

Video

Expirované video

Whitney Houstonová a její proměny za posledních dvacet let. Zdroj: Reuters

Houstonové kariéru neslavně poznamenalo manželství s raperem Bobbym Brownem, jenž za držení drog skončil i ve vězení. Zpěvačka se stala závislou, i když se později s Brownem rozvedla. V roce 2010 v televizi prohlásila, že s drogami skoncovala, což ale podle svědectví nebyla tak úplně pravda. Pak stačila ještě vydat jedno album, po němž následovalo nevydařené koncertní turné. V letošním roce plánovala návrat na pódia.

Její předčasná smrt vyvolala novou vlnu zájmu o její nahrávky i přesto, že jejich ceny hned vyletěly až na dvojnásobek dosavadní ceny.