Andersonová byla zabita na Nový rok, když se vlastním vozidlem pokusila zastavit auto podezřelého 24letého Benjamina Coltona Barnese, který v 10:20 místního času (19:20 SEČ) rychle projel kontrolou, aniž by zastavil. Pronásledoval ho jeden strážce parku, zatímco Andersonová se mu pokusila zablokovat cestu v autě. Střílel po obou, ale zabil jen ji.

Policisté v parku u hory Rainier.

Policisté v parku u hory Rainier.

FOTO: Reuters

Pak vystoupil a dál pokračoval pěšky.

Zabitá strážkyně parku Margaret Andersonová

Zabitá strážkyně parku Margaret Andersonová

FOTO: ČTK/AP

V tu dobu se chystala na horu Mount Rainier vysokou 4392 metrů, z níž je nádherný výhled, vystoupit velká skupina turistů. Noc v turistickém středisku strávila asi stovka turistů, které hlídalo několik policistů.

Podezřelý veterán z války v Iráku Benjamin Colton Barnes

Podezřelý veterán z války v Iráku Benjamin Colton Barnes se zbraněmi

FOTO: ČTK/AP

Po Barnesovi, který je hledán ve spojitosti s dalšími střelbami, pátrá v rozlehlém a sněhem pokrytém parku o rozloze 953 kilometrů čtverečních asi 150 policistů.

Hora Rainier.

Mount Rainier

FOTO: Robert Sorbo, Reuters

Policie jej ve sněhu stopuje, mluvčí šerifa Ed Troyer ale řekl: „Jsme přesvědčeni, že máme jeho stopu, ale on je před námi. Nevíme, jaké má zdroje. Víme, že má zbraň, ale nevíme kolik. Jsme ve velmi nebezpečné situaci.“ Podle svědků má s sebou minimálně jednu pušku, může ale jít o poloautomatickou nebo dokonce automatickou zbraň.

Jeden ze zástupců šerifa v parku u hory Rainier.

Jeden ze zástupců šerifa v parku u hory Rainier

FOTO: Pierce County , Reuters

Policisté proto spoléhají na nasazení vrtulníku, který by pomohl odhalit jeho úkryt. Barnes má nejen zkušenosti z Iráku, ale prodělal i kurzy přežití. V autě byla nalezena další zbraň a protistřepinová vesta.

Podezřelý veterán z války v Iráku Benjamin Colton Barnes

Podezřelý veterán z války v Iráku Benjamin Colton Barnes

FOTO: ČTK/AP