Svou první chvilku slávy prožil Cooper Wagner ve svých osmi měsících. Zatím sice není jasné, zda bude následovat šlépěje svého otce Grega Wagnera, vyznamenaného válečného veterána námořnictva, jisté ale je, že se jako jeden z hrstky Američanů bude moci chlubit velmi blízkým kontaktem s prezidentem Spojených států.

„Je zvědavý a na svůj věk také hodně společenský,“ řekl Jimmy Wagner, dědeček osmiměsíčního Coopera, jehož oba rodiče pochází z Memphisu v Tennessee.

„Samozřejmě, že jsem okamžitě strnul. Cože to udělal? Prezidentovi? Nu dobrá,“ popsal svou reakci na Cooperovo gesto dědeček.

Bezprostřední dětské chování

Celé to ale začalo nevinně, Jimmy Wagner chtěl po svém synovi Gregovi, aby pořídil decentní fotky Coopera s prezidentem. Tento neškodný požadavek se ale zvrtl a výsledek měl k nenápadnosti hodně daleko. Bezprostřední Cooper vzal totiž situaci doslova do svých rukou.

Osmiměsíční Cooper Wagner vzal setkání s prezidentem Barackem Obamou do svých rukou

Osmiměsíční Cooper Wagner vzal setkání s prezidentem Barackem Obamou do svých rukou. Jeho rodiče Meredith a Greg reagovali různě

FOTO: fotobanka Profimedia

„Nebylo na tom naprosto nic decentního, strčit ruku do prezidentových úst,“ poznamenal před kamerami regionální televize WMC dědeček.

Fotky i video obíhají internet

Video z prezidentovy návštěvy oběhlo svět a stalo se hitem americké televize NBC v pořadu The Today Show. Fotky Coopera s prezidentem je možné najít také na internetu, jedna z nich se objevuje dokonce i na sociální síti jako "fotka dne" v prezidentově kampani pro rok 2012. Vysloužila si tam více než tisíc komentářů a ještě osmkrát tolik lidí si ji oblíbilo.

„Cooper byl zkrátka jen sám sebou. Myslím si, že se jen pokoušel prezidenta přivítat,“ dodal na závěr dědeček.