Dílo s názvem Back to Work: Why We Need Smart Government for a Strong Economy (Zpět do práce: Proč potřebujeme bystrou vládu pro silné hospodářství) se na pultech obchodů objeví v úterý. Clinton rovněž v textu naznačuje, že Obamova kritika Wall Streetu byla příliš tvrdá a měla opačný účinek.

V pořadí 42. prezident v knize podle listu The Washington Post dává tipy, jak sám zvládal hospodářství, a nabízí vlastní postřehy. Zhusta kritizuje republikány a podstatnou pozornost věnuje tomu, co nazývá neúnavnou republikánskou "protivládní ideologií". V tom rozpoznává příčinu chudokrevné ekonomiky, vysoké nezaměstnanosti a americké neschopnosti konkurovat na světové scéně.

Clinton se domnívá, že USA uvízly v nepořádku a že za některé obtíže může i Obama a demokraté. Obamovu kritiku finančníků z Wall Streetu nazval populistickou rétorikou. "Mnozí z nich mě podporovali, když jsem jim v roce 1993 zvedl daně, protože jsem neútočil na jejich úspěchy," citoval z knihy list New York Post.

Clintonova nová kniha je ve srovnání s jeho memoáry My Life (Můj život) z roku 2004 zaměřena tvrdě na politiku. Paměti, kterých se za první den prodalo 400.000, byly čtenářsky velmi úspěšné.