Rina se pohybovala asi 30 kilometrů od pobřeží s větry o rychlosti asi 95 kilometrů v hodině a způsobila v oblasti Playa de Carmen nedaleko ostrova Cozumel výpadek elektřiny v ulicích. Jak informovala agentura AP, bouře se pohybuje severním směrem rychlostí kolem deseti kilometrů za hodinu.

Mexické námořnictvo vzalo povinnou evakuaci pracovníků kvůli ohlášenému hurikánu tak vážně, že vyslalo čluny i na ostrov Holbox, vzdálený asi 160 kilometrů severně od místa, kde se živel očekával. Čluny se vydaly pro posledních 80 obyvatel, kteří se odmítli nechat evakuovat dříve s ostatními asi 2300 lidmi.

Kvůli silnému dešti se na letišti v Cancúnu tvořily dlouhé fronty, když řada strojů směřujících do Kanady a Evropy musela čekat na povolení k odletu. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) přerušil práci ve své podmořské laboratoři u Key Largo na Floridě a personál převezl na pevninu. Byla uzavřena i řada přístavů. Mnozí ale bouři ignorovali a podle agentury AP se dál procházeli po plážích, někde jen bez deště pod zataženým nebem.