Dvaatřicetiletého Jeffa Halla, jenž usiloval o to, aby v Americe žili jen běloši, jeho syn zastřelil na prvního máje v rodinném domě v Riverside. Policie potvrdila, že vražda otcovou zbraní byla úmyslná, o chlapcově motivu se ale neví.

Zastánci pohublého desetiletého blonďáka malého vzrůstu tvrdí, že by měl být soudem osvobozen vzhledem k tomu, v jakém prostředí vyrůstal. Otec ho údajně zapojoval do aktivit svého hnutí a den před svou smrtí měl nejstaršího ze svých pěti dětí vzít na mítink, kde byla otevřeně proklamována nenávist vůči lidem jiné rasy. Chlapcův obhájce se dal slyšet, že zvažuje požádat o zproštění viny kvůli nepříčetnosti.

Deník The New York Times upozornil, že hochovi rodiče v minulosti prošli tvrdým rozvodem, během něhož jeden druhého obviňoval ze zneužívání dětí. Sociální pracovníci rodinu sledovali od roku 2003.

Národní socialistické hnutí bylo v USA založeno v roce 1994. V současnosti působí ve 32 amerických státech a má asi 400 členů. Příslušníci občas nosí nacistické uniformy se svastikami na páskách na rukávě.