Komando se připravovalo na operaci Geronimo asi měsíc na maketě bin Ládinova domu postaveného na základně Camp Alpha v afghánském Bagramu.

Marcinko se narodil 21.listopadu 1940 v Pennsylvanii a jeho dědeček pocházel ze Slovenska. On sám tvrdí, že houževnatost a pevnou vůli zdědil po dědečkovi, který byl původně horníkem. Jako osmnáctiletý narukoval k námořnictvu. Války ve Vietnamu se zúčastnil jako velitel malé průzkumní a sabotážní jednotky a vysloužil si přezdívku Demolition Dick.

Při výběru vojáků Marcinko nehledal skvělé atlety, kteří zvládali těžký výcvik bez problémů. Měl raději ty poslední, kteří zdolávali poslední metry překážkové dráhy v krvi, potu a bolesti. Marcinko věděl, že na tyto muže se může spolehnout, protože překonávají sami sebe.

V roce 1980 měl za úkol sestavení a výcvik jednotky, která bude bojovat proti teroristům v těžce dostupném prostředí. Marcinko označil svou jednotku SEAL Team Six, aby zmátl sovětskou rozvědku. Název naznačoval, že Spojené státy mají šest takovýchto jednotek. Ve skutečnosti měly pouze dvě a Marcinkova měla být třetí.

Marcinkova úspěšná kariéra skončila odsouzením za defraudaci veřejných financí při nákupu granátů. Odseděl si několik let, ale po celou dobu tvrdil, že obvinění bylo zmanipulované. V důchodu se Marcinko stal podnikatelem a spisovatelem. V roce 1992 vyšla jeho kniha Profesionální válečník, která se stala bestsellerem. V knize popsal svou kariéru, vojenské operace i spory s nadřízenými. Marcinko se stal vojenským poradcem v Hollywoodu, byl předlohou akčních figurek a počítačových her.