Kontrakt na vývoj systému v ceně necelých tří miliónů dolarů získala kalifornská společnost Ntrepid. Jeden příslušník ozbrojených sil by s jeho pomocí měl být schopný najednou ovládat kolem deseti virtuálních osob na internetu.

Na základě kontraktu musí mít každá z počítačově vytvořených osob přesvědčivé zázemí, historii a další doprovodné detaily. Celkově se počítá s padesáti operátory, kteří mají pracovat bez obav, že budou odhaleni sofistikovanými protivníky.

Součástí kontraktu, který je i reakcí o čínské pokusy o získání kontroly nad komunikací na webu, je i dodání virtuálního serveru v USA a osmi dalších v různých částech světa. Jde o podpoření dojmu, že jde o různé lidi v různých částech světa.

Systém má umožnit vybrané operační skupině nepřetržitě monitorovat a ovlivňovat komunikaci na sociálních sítích. Armáda se přitom podle mluvčího velení Billa Speakse drží zákona a přímé intervence nebudou prováděny v angličtině vůči americkým občanům na půdě USA, ale především vůči radikálům v zahraničí - především na Blízkém východě.