Z dokumentů vyplývá, že manhattanský soud Babara podmínečně na 10 let propustil už v prosinci. Podle britského listu mu přitom hrozilo až 70 let za mřížemi.

Newyorčan Babar se přiznal, že se v roce 2004 vydal do Pákistánu, aby islámským radikálům dodal peníze, výbušniny, zařízení pro noční vidění a táborové vybavení. Po příjezdu do země zřídil výcvikový tábor al-Káidy, kde se setkal s muži, kteří v roce 2005 zaútočili ve třech soupravách londýnského metra a v autobusu na náměstí Tavistock Square, přičemž zemřelo 52 lidí.

Zatímco před odjezdem do Pákistánu Babar prohlašoval, že zabije každého Američana, jehož potká, po svém zatčení s vyšetřovateli spolupracoval a ochotně jim svoje aktivity přiznal. Mimo jiné pověděl o plánech teroristů vyhodit do povětří nejvyšší budovu v Londýně. U soudu s londýnskými atentátníky byl pak korunním svědkem.

Ze soudních dokumentů o jeho případu vyplývá, že se Babar za svoji minulost kál. „Lituji svých minulých rozhodnutí, už to nejsou názory, které zastávám,“ uvedl s tím, že se násilí zřekl po svatbě a narození dcery.