Sedmačtyřicetiletý Phillip Greaves byl zadržen, protože si jeho knihu koupil přímo od autora přes internet za 50 dolarů floridský policista, který před autorem utajil svou totožnost. Po zakoupení knihy vznesl obvinění z šíření obscénních materiálů.

"Greaves napsal tuto knihu výslovně za účelem učit lidi, jak sexuálně zneužívat a znásilňovat děti," prohlásil před soudem policista Grady Judd.

Greaves ale obvinění popřel a tvrdí, že svým spiskem Pedofilův průvodce láskou a rozkoší: Kodex chování milovníka dětí chtěl pomoci lidem zlepšit jejich život. Greaves tvrdil, že příručka neměla vrhat lepší světlo na dospělé, kteří ubližují dětem. Podle něj by opravdový pedofil dítěti nikdy neublížil.

V Coloradu, kde autor žije, neplatí zákaz šíření obscénních materiálů, který je na Floridě. Protože si ale spisek koupil obyvatel na Floridě, může se na něj tento zákon vztáhnout.

Příručka pro pedofily byla v knihkupectví Amazonu k mání v elektronické verzi za 4,79 dolaru (92 korun). V první polovině listopadu ale z nabídky zmizela po vlně negativních reakcí od ostatních uživatelů.