„Přes sto bývalých příslušníků letectva USA, kteří dostali důvěru řídit nebo střežit zbraně hromadného ničení, podali svědectví o pokračujícím pozorování a příležitostném zásahu do našich jaderných zbraní,“ prohlásil Hastings. On a dalších šest bývalých důstojníků tvrdí, že tajné služby USA a Británie tyto skutečnosti záměrně tají.

Ze shromážděných informací podle nich vyplývá, že mimozemšťané si takto počínají od roku 1948 a zatím naposledy mohli přistát před sedmi lety.

„Měl jsem službu, když se přímo nad místem objevil objekt. Deset raket Minuteman se deaktivovalo. To samé se stalo o týden později na jiné základně,“ popsal  kapitán Robert Salas zážitek z 16. března 1967 na raketové základně Malstrom v Montaně.

Kapitán Bruce Festenmacher spatřil létající objekt tvaru velkého doutníku nad jadernou základnou ve Wyomingu v roce 1976. Jiný incident se odehrál 27. prosince 1980 na letecké základně Bentwaters v Británii, odkud operovala americká taktická letka. Řada vojáků vypověděla, že viděla neznámý kovový objekt. Letectvo však oznámilo, že nemá důkaz o ničem, co by narušilo britský vzdušný prostor.