Příčina problému zatím není známa. Pilot ho však zvládal bravurně. Dokázal dosednout jen na levý podvozek a na příďový a udržet co nejdéle letadlo ve správném směru a vyrovnané, než pravá polovina křídla začala brousit dráhu.

Stroj letěl z Atlanty do White Plains. Před přistáním se však pravou podvozkovou nohu nepodařilo vysunout. Věž proto dvoumotorový Bombardier odklonila na mezinárodní letiště JFK, protože má delší a širší dráhu a větší možnosti pro řešení nehod při nouzových přistáních. Okolo dráhy již byli připraveni hasiči i záchranáři, ale nebylo jich třeba.

Pilotovi se podařilo riskantní manévr zvládnout na výbornou, takže nikdo nebyl zraněn. Letuška ale křičela na všechny: Hlavy dolů.“ Až do chvíle, než stroj zastavil.

Výkon pilota ocenilo potleskem na otevřené scéně všech šedesát pasažérů na palubě. „Myslím, že pilot odvedl neuvěřitelnou práci. Musel balancovat na jednom kole,“ uvedl jeden z cestujících Artur Dimella. Další pasažérka Loretta Hillová se přiznala, že měla strach: „V celém svém životě jsem se nikdy nemodlila vroucněji.“