Národní středisko pro hurikány uvedlo, že očekává, že hurikán nezasáhne přímo východní pobřeží USA, ale stočí se podle něj a bude postupovat na sever. Proto mohou větry, které jej doprovázejí, postihnout oblasti položené na severu, kde se obvykle hurikány nevyskytují.

Earl zesílil

V noci na čtvrtek hurikán Earl po krátkém oslabení opět nabral na síle s větry o rychlosti 215 kilometrů za hodinu patří do čtvrté kategorie na pětistupňové Saffirově-Simpsonově škále. Ještě před posílením vyvolával v oceánu vlny vysoké více než 15 metrů.

Zatím byla nařízena evakuace obyvatel a návštěvníků z ostrovů Ocracoke a Hatteras u Severní Karolíny. Rychlý odjezd turistů i obyvatel vyvolal dopravní zácpy na mostě vedoucím z ostrova Hatteras. Souostroví Outer Banks, k nimiž oba ostrovy patří, má hurikán minout ve vzdálenosti 130 kilometrů.

„Nejdůležitější pro lidí žijící v oblasti, kterou by se mohl Earl případně pohybovat, je uposlechnout instrukcí místních představitelů,“ řekl administrátor amerického úřadu pro nouzovou pomoc FEMA.

Největší škody zatím hurikán, který se nachází východně od Baham a pohybuje se severozápadně, napáchal na Portoriku, kde způsobil lokální záplavy. Přerušeny byly i dodávky proudu.