"Lidé po desítkách omdlévali z horka, stáli v něm, jen aby požádali o obecní bydlení ... Musím vám říct, že první, co mne napadlo, když jsme sem přijeli, bylo, jestli ještě vůbec jsme v Americe," uvedl její reportér Ron Mott.

Úřady nejprve očekávaly, že se na místo dostaví asi 10 000 lidí. Zájemci o bydlení se ale na místě shromažďovali už od pondělka, mnoho z nich navíc přivedlo další členy rodiny. Na místě pak začali hlídkovat i policisté vybavení pro potlačování nepokojů.

Mezi čekajícími narůstala nespokojenost, úředníci totiž tváří v tvář nečekaně velkému davy přihlášky nezačali vydávat ve stanovenou hodinu. Lidé přesto stáli v klidu, když se ale formuláře konečně začaly rozdávat, začali se tlačit a mnozí se snažili předbíhat. Nakonec se situace uklidnila a úředníci rozdali přihlášky zhruba 13 000 rodinám.

Mnoho žadatelů přitom zřejmě na přihlášku čekalo zbytečně. Podle šéfky bytového úřadu Kimberley Lemishové se totiž nikdy nedostanou z pořadníku. Nabídka obecního bydlení v East Pointu je omezená. V současnosti je například všech 200 obecních bytů ve městě plných.

Podle komentátora televizní stanice MSNBC Eda Schultze jsou davové scény dokladem zoufalé situace miliónů Američanů během ekonomické krize.