"Portlandský policejní úřad se rozhodl znovu otevřít případ, v němž jsou obvinění proti Alu Gorovi," uvedla vyšetřovatelka Mary Wheatová ve středečním prohlášení. Dodala, že když je případ otevřen, nebude se k němu podle zásad portlandské policie vyjadřovat.

Mluvčí Al Gora zopakovala, že bývalý viceprezident jednoznačně popírá obvinění a že vyšetřování vítá, protože z něj bude mít prospěch jen on.

Nyní čtyřiapadesátiletá masérka tvrdí, že ji Gore dával neslušné návrhy během masáže v hotelu Lucia v Portlandu 24. října 2006. V Portlandu přednášel o klimatických změnách. Podle ní byl Gore vzteklý, když jeho návrhy odmítla. Stěžovala si také na postoj svých přátel, kteří jí přemlouvali, aby to přešla. Jeden ji, jak uvedla, "v zásadě žádal, abych to překousla, jinak svět zničí oteplování".

Portlandskou policii kontaktovala v prosinci 2006, dva měsíce po návštěvě Gora ve městě. Žena se na ni znovu obrátila v lednu 2009 a zopakovala obvinění s tím, že byla "opakovaně terčem nevyžádaných sexuálních doteků". Policie v roce 2009 dospěla k závěru, že pro zahájení vyšetřování sexuálního obtěžování není dost důkazů. [celá zpráva]