"Státní tajemník pro dopravu Dominique Bussereau nás informoval, že francouzské námořnictvo černé skříňky zřejmě lokalizovalo. Tuto informaci je teď nutné ověřit a potvrdit prostřednictvím našich týmů (na pařížském letišti) v Le Bourget a na lodích," řekla mluvčí ministerstva obrany agentuře AFP a upřesnila, že skříňky byly lokalizovány s přesností plus minus pět kilometrů, což ještě neznamená, že budou nalezeny a vyzdviženy.

Úřad BEA vyšetřující nehodu v úterý uvedl, že je přesvědčen, že „ve skutečnosti je stále možnost nalézt vrak letadla". V dubnu přitom prohledávání oblasti o rozsahu 2000 kilometrů čtverečných bylo neúspěšné.

BEA ale současně oznámil, že nadále po troskách a černých skříňkách nebudou pátrat dvě lodi, ale už jen jedna. Druhá s vybavením amerického námořnictva byla potřeba pro vojenské nasazení. Nadále se používaly dvě ze tří robotických ponorek.

Pátrání pokračuje, protože letecká společnost Air France a výrobce letadel Airbus zaplatili každý 1,5 miliónu eur, aby pátrání pokračovalo do 25. Května.

Pátrání se soustředilo na prohledání hornatého dna v hloubce 4000 metrů pod hladinou. Prohledávaná zóna má desetinovou rozlohu oproti té, která se prohledávala loni, protože vědci spočítali přesněji oblast pádu na základě loni nalezených trosek a trajektorie letu.

Nalezení černých skříněk je mimořádně důležité, protože více než tisíc úlomků stroje zatím nedalo odpověď na příčinu jeho pádu.