Taylorovou porota odsoudila za obscénní chování, kvůli kterému měl mít třináctiletý chlapec psychické problémy. Žena má však šanci dostat se po deseti letech na svobodu. V případě slušného chování může být z věznice propuštěna, do konce života však zůstane monitorována. Zároveň bude i nadále vedena v rejstříku sexuálních deviantů.

Právní obhájkyně Taylorové Alina Kilpatricková byla rozsudkem rozhořčená a uvedla, že je protiústavní a neodpovídá zločinu, který její klientka spáchala. Přísný trest vyvolal vlnu nevole i mezi širokou veřejností.

Větší trest než za zabití

„Obžalovaná dostala za přinucení dotknout se jejích ňader větší trest, než kdyby chlapce zabila,“ dodala Kilpatricková.

Čtyřiatřicetiletá Taylorová se dopustila trestného činu v únoru 2008. Chlapce políbila a přinutila ho, aby se dotkl jejích ňader. Navrhla mu také společný sex.

Soudce Memeo verdikt obhájil. Ve státě Nevada se za pohlavní zneužívání běžně ukládá trest doživotního vězení a Taylorová z něj byla usvědčena.

Odsouzená Američanka tvrdila, že v osudný den byla opilá a na nic si nepamatuje. Dodala, že se možná chovala nevhodně, později však vyvrátila, že by chlapce k čemukoli nutila.