„Jsem pyšný, že jsme využili technik, které zlomily vůli teroristů a poskytly nám cenné informace, jež nám umožnily překazit plány leteckých útoků na Londýn a jeho letiště Heathrow, plány odpálit letadlo nad Pacifikem, narazit s letounem do nejvyšší budovy v Los Angeles a tak dále. Ano, jsem hrdý na to, že jsme zajistili bezpečnější svět,“ řekl Rove s tím, že postupy byly v souladu s americkým i mezinárodním právem.

Pravá ruka exprezidenta Bushe dodala, že si nemyslí, že by simulované topení, tzv. waterboarding, bylo mučením. Waterboarding, při němž vězni připoutanému k nakloněné ploše se zavázanýma očima lili vyšetřovatelé na obličej litry vody, zakázal po svém nástupu do funkce nynější prezident Barack Obama. Bush ho povolil v srpnu 2002.

Šéf CIA Michael Hayden předloni v Kongresu řekl, že metoda byla použita pouze na třech předních představitelích teroristické sítě Al-Káida včetně údajného strůjce útoků na USA v září 2001 Chálida Šajcha Muhammada. Rove to potvrdil a dodal, že waterboarding postupovali rutinně v rámci výcviku američtí vojáci.

Rove rovněž nedávno vydal knihu vzpomínek. Mimo jiné v ní tvrdí, že kdyby Bush věděl, že tehdejší irácký prezident Saddám Husajn nedisponuje zbraněmi hromadného ničení, k invazi do Iráku by nedal souhlas.