Bedell v zimním kabátu vystoupil v 18:40 tamního času z metra na stanici Pentagon a zamířil zcela klidně ke kontrolnímu stanovišti. „Když se ho policisté začali ptát, proč chce jít do Pentagonu, vytáhl z kapsy zbraň a začal po policistech okamžitě střílet,“ uvedl šéf policie v Pentagonu Richard S. Keevill.

Policisté palbu opětovali ze svých poloautomatických glocků ráže 40. Na otázku, kolik vypálili ran, odpověděl Keevill, že mnoho. Útočníka zasáhli i do hlavy. Několik hodin po převozu do nemocnice zemřel.

Velitel policie v Pentagonu informuje o incidentu

Velitel policie v Pentagonu informuje o incidentu

FOTO: Yuri Gripas, Reuters

Keevill dodal, že cílem bylo zlikvidovat hrozbu, kterou představoval muž, aniž by byl kdokoli další zraněn. To se povedlo, agentura Reuters však uvádí, že lidé v okolí propadli panice a byl slyšet křik. Metro se zastavilo a vchody do Pentagonu, kde pracuje 23 000 lidí, byly uzavřeny.

Motiv muže znám není. Keevill potvrdil, že šlo o Američana, který jednal sám. Policisté případ vyšetřují.

Podle agentury AP, kterou citovala ČTK, existují náznaky, že Bedell nenáviděl armádu a pochyboval o faktech ohledně teroristického útoku proti USA z 11. září 2001. Na internetu napsal, že je potřeba vyšetřit smrt jednoho kalifornského plukovníka, který byl před lety nalezen mrtvý u svého domu. Armáda smrt označila za sebevraždu, později se ale vynořily teorie, že o ni nemuselo jít. Bedell napsal, že vyšetření této smrti "je prvním krokem k nalezení pravdy o událostech, jako byly útoky z 11. září".