Situace na východním pobřeží USA je doslova kalamitní, veřejné budovy jsou uzavřeny, doprava je na mnoha místech zcela přerušena. Obyvatelé oblasti musí podle úřadů počítat až s pětidenním uvězněním ve svých domovech.

Velmi netypické 24hodinové varování pro oblast Washingtonu a Baltimore je v platnosti do deseti hodin večer tamějšího času. Bouře přezdívaná tamějšími médii "snowmageddon" by měla ochromit oblast od Indiany až po Pensylvánii. Zasáhne také části států New York a Severní Karolína.

Rekordní nadílka

Blizard přichází méně než dva měsíce po bouři, během které napadalo ve Washingtonu 41 centimetrů sněhu. Podle Národní meteorologické služby může být nová bouře extrémně nebezpečná. V hlavním městě má napadnout asi 76 centimetrů sněhu, což by překonalo rekordní nadílku z roku 1922, kdy byl Washington zasypán 71 centimetry sněhu.

Všechny lety z washingtonského letiště Ronalda Reagana byly zrušeny a odbavuje se pouze malá část mezinárodních letů z letiště Dulles International.

V průběhu pátku ve městě zkolabovala také autobusová doprava, když se staly silnice neprůjezdnými, a přestalo částečně jezdit i metro.

"Vyrabované" obchody

Drsná situace panuje i v tamějších supermarketech, které vzali obyvatelé oblastí postižených silnými vánicemi útokem.

"Obchody vypadají, jakoby je někdo vyraboval," uvedla Jane Bateová, která přišla do jedné z prodejen nakoupit základní potraviny.

Guvernéři států Virginia, Maryland a Delaware vyhlásili stav nouze, což je krok, který uvádí do pohotovosti Národní gardu.