Cynthia Magnusová na pytle narazila v noci cestou k metru na 34. ulici v centru Manhattanu. Uvnitř byly původní rukavice, ponožky, kožené boty, teplé mužské bundy, ovšem rozřezané na kusy. „Byla velmi mrazivá noc a tady, ani ne patnáct metrů od bezdomovců spících na kartónech od krabic, byla taška na tašce s teplým zimním oblečením,“ popsala Magnusová.

Šokovaná studentka vzala některé tašky s sebou domů a tam se některé výrobky snažila dát znovu dohromady. Zkontaktovala také ústředí H&M, ale když jí neodpověděli, informovala o záležitosti deník The New York Times. Zároveň uvedla, že podobně se v jejím sousedství v Brooklynu chová řetězec Wal-Mart.

Mluvčí H&M uvedla, že švédská společnost se snaží chovat šetrně a běžně daruje oděvy, které nesplňují kritéria kvality. Ojedinělý incident prý bude vyšetřen.

Podle organizace Coalition for the Homeless žije v ulicích New Yorku na 39 000 lidí bez domova, což je nejvíce od hospodářské krize v třicátých letech. Britský list The Guardian napsal, že jen pět bloků od manhattanského obchodu je dobrovolnické středisko pro sociálně slabé, které ročně rozděluje na 70 000 zimních svrchníků z druhé ruky.