Sowell původně nebyl stíhán pro vraždu, ale kvůli podezření ze znásilnění, které měl spáchat v září. Proto policie přišla ve čtvrtek do jeho domu, kde našla dvě těla v pokročilém stádiu rozkladu. Třetí tělo objevili muži zákona v pátek v mělkém hrobě. Do konce minulého týdně našli policisté v jeho domě a na dvorku další tři těla.

Současně se rozběhla rozsáhlá pátrací akce s cílem Sowella dopadnout. To se podařilo v sobotu.

Anthony Sowell už byl obviněn z pěti vražd

Anthony Sowell už byl obviněn z pěti vražd

FOTO: Reuters

Počet obětí roste

Další čtyři těla byla objevena v úterý zakopaná na dvorku. Ve sklepě také našli policisté lebku. Obávají se, že obětí může být více.

Clevelandský policejní šéf Michael McGrath k případu uvedl: „Vypadá to, že tento muž měl nenasytnou touhou, kterou si musel splnit. Vše je právě tady na místě.“

Policie proto chystá, že ve středu ještě rozboří zdi a stropy. „Neodejdeme, dokud vše neprohledáme.“

Zjišťuje se identita uškrcených žen

V úterý už byl Sowell obviněn z pěti vražd a čeká se, že bude obviněn z dalších. K prvním pěti případům koroner uvedl, že ženy byly uškrceny.

Sowell, který byl v roce 1989 odsouzen na 15 let za znásilnění, je dále obviněn z únosu, napadení a znásilnění ženy, na kterou zaútočil v září.

Policie zatím nezveřejnila identitu obětí, potřebuje k tomu provést testy DNA, používá také snímky chrupu. Dotazy jí bombardují zejména příbuzní zmizelých žen. McGrath je ovšem varuje: „Dokud nebudeme znát identitu obětí, nebude nám znám způsob jejich života, jaké zaujímaly postavení ve společnosti. Nebylo by žádným překvapením, kdyby se ukázalo, že tyto oběti nejsou pohřešovanými ženami.“