Virginská policie zatím nezveřejnila podrobnosti o brutálních vraždách, uvedla pouze, že byly provedeny s hrůznou brutalitou a oběti zemřely na mnohočetná poranění. Nesdělila ani, kdy byly vraždy spáchány. Vzhledem k tomu, že však policie uvedla, že forenzní experti zkoumají stovky důkazů, vypadá to, že těla byla rozsekána. Důkazy jsou prý dostatečné.

Dalšími oběťmi byla žena pastora Debra Kelleyová, která od něj už žila odloučeně, jeho 16letá dcera Emma, a její 18letá přítelkyně Melanie Wellsová. Emma byla fanynkou horrorcore rapu a byla přítelkyní Syca Sama.

 

Včera v noci mě popadlo vražedné běsnění. Teď se musím zbavit těl, než začnou hnítrapper Richard Samuel McCroskey III


Největší pozornost ale v malém městečku vzbudilo zjištění, že předzvěst hrůzného činu se objevila v textech Syka Sama, který v jedné skladbě rapoval: „Včera v noci mě popadlo vražedné běsnění. Teď se musím zbavit těl, než začnou hnít.“

Oběti byly nalezeny 18. září. Ten den policie zastavila McCroskeye, který seděl za volantem pastorovy hondy, a dala mu pokutu, protože neměl řidičský průkaz. Honda potřebovala odtáhnout, a tak policie zavolala řidiče tahače Eltona Napiera. Rapper mu řekl, že auto mu půjčil otec jeho přítelkyně Emmy.

K vraždám jej údajně navedl Ježíš

Když si McCroskey v tmavé mikině s kapucí sedl na zadní sedalo, ucítil Napier tak děsivý puch, že musel stáhnout okýnka. O svém pasažérovi řekl: „Byl to ten nejsmradlavější darebák, jakého jsem kdy potkal. Páchl jako ďábel.“

Řidič si také všiml krvavých škrábanců na rapperově krku. Ten mu řekl, že mu je udělala jeho přítelkyně.

Napier vezl McCroskeyho asi šest kilometrů k benzinové stanici. Ještě než se rozdělili, vyndal z hondy černý pytel.

Po vystoupení jel McCroskey na letiště, kde přespal a kde byl druhý den zadržen. Odpoledne totiž byla nalezena těla obětí v domě pastorovy ženy.

Ve Virgínii byl McCroskey na pozvání pastorovy dcery, se kterou také navštívili horrorcoreový festival Wicked v Michiganu, kde vystupovali mimo jiné Dismembered Fetus a Phrozen Body Boy a Scum.

Když jej vedli do vězení, řekl novinářům: „Ježíš mi řekl, abych to udělal.“