Slavný komik, v jehož pořadu The Late Show vysílaném americkou televizí CBS se mimo jiné minulý týden objevil prezident Spojených států Barack Obama, sexuální poměr s ženami přiznal.

Vydírání oznámil Letterman úřadu okresního prokurátora na Manhattanu, který zahájil vyšetřování, jež údajně ve čtvrtek vedlo k zatčení blíže neupřesněné osoby. Nicméně stanice MSNBC později informovala, že zatčeným je  Robert J. Halderman, který pracoval pro publicistickou krimi-show "48 Hours", který byl součástí týmu navrženého za prestižní ceny Emmy.

Letterman prý v rámci vyšetřování podepsal falešný šek na dva miliony dolarů pro zmíněného podezřelého, o němž nebyly poskytnuty žádné bližší podrobnosti.

Letterman střeží své soukromí

Letterman, který se v březnu oženil se svou dlouholetou přítelkyní a matkou svého šestiletého syna Reginou Laskovou, si pečlivě střeží soukromí a nechává se jen výjimečně fotografovat s rodinou. Zveřejnění detailů o aférách by pro něj bylo podle jeho slov nepříjemné.

Late Show moderuje Letterman od roku 1993, přičemž vždy zůstával ve stínu Jaye Lena a jeho The Tonight Show v televizi MSNBC. Po květnovém odchodu Lena z uvedeného pořadu se propracoval na samý vrchol sledovanosti. Pořad je formátovým předobrazem v Česku vysílaného pořadu Uvolněte se prosím.