Blair-Hooverová se 10. září zřítila se svahu se svým vozem Volkswagen Passat u města Central City poté, co jí přes cestu přeběhl jelen a ona ztratila nad řízením kontrolu. Auto spadlo se svahu, několikrát se převrátilo a skončilo mezi stromy.

Žena zůstala na zcela opuštěném místě pět dní. V noci byly teploty pod bodem mrazu, pršelo, déšť umrzal, okolní krajinu halila mlha. Po pěti dnech k Cynthii dolehly hlasy a podařilo se jí doplazit se asi 400 metrů k opuštěnému dolu, který nyní funguje jako turistická atrakce. Návštěvníci zaslechli její volání a přivolali pomoc.

"Měla zatracenou vůli žít. Je neuvěřitelné, jak mohla přežít mrazy, mlhu i déšť," řekl velitel hasičů Gary Allen. Když Cynthii našli, měla celý obličej od bláta, jak se ve špatném počasí snažila doplazit směrem k hlasům, které slyšela. Přes všechno, co prožila, byla stále při vědomí a se svými zachránci komunikovala.

Kromě počasí ji po havárii ohrožovala i divoká zvířata. Záchranářům řekla, že u sebe měla golfovou hůl, kterou se snažila zvířata, která ji možná chtěla napadnout, odradit.