Když šokovaní policisté přijeli do domu, zjistili, že 42letý Byron Hilburn umírá. Snaha zachránit ho byla marná. Zemřel po převozu do nemocnice.

Chlapec detektivům řekl, že zabil otce, protože po něm příliš důrazně vyžadoval disciplínu. Proto chtějí chlapce obžalovat z vraždy prvního stupně. To ale u nezletilých musí schválit probační služba pro nezletilé. Před výslechem musí také chlapci být poskytnut obhájce.

Podle vyšetřovatelů byla svědkem činu šestiletá sestra chlapce. Jeho devítiletý bratr nebyl v době střelby doma. Děti svěřil do péče otce soud v roce 2005.

Sociální pracovníci měli podezření, že v rodině není vše v pořádku, uvedla jejich mluvčí Romaine Sernová. Od roku 2003 navštívili rodinu nejméně sedmkrát, protože se opakovala anonymní udání na zneužívání a týrání dětí. Přestože hovořili se členy rodiny, učiteli, blízkými příteli a lékaři, tato podezření se nepotvrdila.

Je to už druhý podobný případ z USA z poslední doby. Osmiletý chlapec z Arizony byl obviněn ze dvou vražd poté, co loni v listopadu zabil otce a jeho známého. [celá zpráva]