Nevlastní otec dívky Carl Probyn řekl, že před 18 lety viděl ve městě South Lake Tahoe, jak neznámý muž vtáhl Jacey do auta a ujel. Dívka poté již nebyla spatřena. Nyní je jí 29 let.

Hlavním podezřelým je osmapadesátiletý Phillip Garrido, který byl už dříve trestán za únos a znásilnění a propuštěn na podmínku. S Dugardovou údajně zplodil dvě dcery, kterým je nyní 11 a 15 let. I ony byly drženy v izolaci a nemohly chodit do školy či k lékaři.

Manželský pár, který je z únosu podezřelý - Nancy a Phillip Garridovi

Manželský pár, který je z únosu podezřelý - Nancy a Phillip Garridovi

FOTO: Reuters

Nyní FBI a úřad šerifa v El Doradu vyšetřují výpověď ženy, která o sobě tvrdí, že je unesenou Duggardovou. Hovořila již s některými členy rodiny Dugardových a ti tvrdí, že se skutečně jedná o jejich Jacey unesenou před 18 lety.

Matka unesené Jacey odcestuje do San Francisca, aby se s ženou, představující se jako její dcera, setkala. S nevlastním otcem dívky, Carlem Probynem, už nežije. Právě on byl svědkem únosu Jacey, která se vracela ze školy a dvojice ji vtáhla do auta. Únosce se pokusil dopadnout, ale nepodařilo se mu to. Ani policie nedokázala dítě najít, proto podezřívala otčíma, že si vše vymyslel a má prsty v jejím zmizení. 

Garrido je v cele, je podezřelý ze znásilnění, únosu, ohrožování mravní výchovy a spiknutí. Jeho žena Nancy je podezřelá z únosu a spiknutí.

Na pozemku u jeho domu byl nalezen přístavek se sprchou a zavedeným elektrickým vedením, který působil, jako by v něm někdo tábořil. Objeveno tam bylo také ukryté auto stejného typu, jakým měla být dívka před lety unesena.   

Sousedé muže popsali jako podivína. Měl zabedněná okna a dveře a prý věřil tomu, že může promlouvat s bohem. Provozoval dokonce blog. Poslední příspěvek je o tom, jak dostal schopnost mluvit jazykem andělů. Následují jen reakce rozhořčených lidí poté, co byl jeho čin odhalen.