Policie Souzu podezřívá z objednání nejméně pěti vražd. Obviněn je i jeho syn, který skončil ve vazbě. Je obviněn z vražd, nedovoleného ozbrojování a pašování drog.

"Příkaz k vraždě vždycky přicházel od poslance a jeho syna, který potom dával echo televizi, aby se dostala na místo před policií," řekl agentuře vyšetřovatel Thomaz Vasconcelos. Souza označil obvinění za absurdní a jeho advokát řekl, že neexistují absolutně žádné důkazy.

Podle policie Souza hned po nařízení vraždy upozornil štáb, aby byl na místě činu ještě před vyšetřovateli. Jako příklad referování zmíněné televize o nich agentura uvádí, že reportér natáčel záběry spáleného těla, zacpával si nos tričkem a říkal, že "je to cítit jako při grilování",

Souza, sám bývalý policista, v televizi Canal Livre horlil proti neschopným mužům zákona. Podle něj je stát Amazonas zaplaven zločinem, který se nedařilo zvládat. Neobyčejně pohotové informace této televize o vraždách mu pak jakoby dávaly za pravdu. Policie pojala podezření, když si všimla, že tato stanice byla u vražd vždy první a pořizovala na místě exkluzivní záběry.