Policejní čluny s potápěči křižují vody řeky Hudson v New Yorku v místech, kam se po kolizi zřítily trosky malého letadla a výletní helikoptéry. Vyšetřovatelé zkoumají také fotografie a videa svědků nehody.

Nejasnosti budí výpověď pilota jiného vrtulníku společnosti Liberty Tours, který během svého letu viděl ze své kabiny, že se k vrtulníku jeho kolegy Jeremyho Clarka blíží zezadu letadlo. Pilot se údajně snažil Clarka upozornit na nebezpečí, ale ten na varování nereagoval.

Viděli jsme létat vrtuli z helikoptéry všude kolem.Svědkyně nehody  

"Rádiově se spojil s palubou vrtulníku a řekl jim: 'Máte za ocasem letadlo.‘ Neozvala se žádná odpověď,“ řekla Debbie Hersmanová z NTSB na tiskové konferenci. Pilot pak podle ní spatřil, jak pravé křídlo letadla zavadilo o vrtulník, nato se oba letouny roztříštily a spadly do řeky.

Vyšetřovatelé zatím nenašli vysvětlení, proč varovaný pilot nereagoval.

Lidé prchali před padajícími troskami

"Slyšeli jsme nejprve obrovský náraz," citovala AP Melissu Greenovou, která v době nehody právě obědvala na newyorském břehu Hudsonu. "Otočili jsme se a uviděli dvě hřibovitá cáknutí," řekla Greenová.

Na druhé straně řeky v městské části Hobokenu lidé prchali a skrývali se před padajícími troskami letounů. Do jedné ulice dopadlo kolo z podvozku.

"Viděli jsme létat vrtuli z helikoptéry všude kolem," uvedl obyvatelka Hobokenu.

Čtvrtá oběť v trupu vrtulníku

Starosta města  Michael Bloomberg řekl na brífinku, že tentokrát nelze očekávat zázraky v narážce na hladké přistání letadla společnosti US Airways, které v lednu přistálo na řece, aniž by kdykoliv přišel o život. "Na šťastný konec zřejmě nedojde,“ řekl starosta. 

Policejní potápěči pak nalezli v trupu vrtulníku, který vytáhli z vody, čtvrtou oběť havárie. Policejní čluny a jeřáby jsou připraveny vytáhnout i ostatní zbytky vraků letadel.

Nadále se bude pátrat po ostatních pěti obětech.